Trolejbusy v Praze

 

 

 

 

Trolejbusy v Praze dříve

 

Trolejbusy jinde

 

Návrat trolejbusů do Prahy

 

Kolejová doprava

 

Dění v Praze a okolí

 

Web

 

Kontaktní informace

www.trolejbusyvpraze.net

Vytváří:   
Antar       
od roku 2007 

mail:  
antar@trolejbusyvpraze.net

 

 

 

 

Technické informace

Kliknutím na červenožluté záhlaví
"Trolejbusy v Praze"
se vždy dostanete na úvodní stranu.

 

 

 

 

Externí odkazy

 

 

 

Návrhy nových tramvajových tratí


Trať Divoká Šárka - Sídliště Na Dědině - Letiště Ruzyně

Tato tramvajová trať je doplňkem nebo náhradou (jak kdo chcete) kontroverzního vedení metra A do Ruzyně - tzv. Chalupoidy. Předpokládá napojení na rekonstruovanou trať v Evropské ulici v prostoru Divoké Šárky. Návaznost (přestup) na metro A by byla zajištěna ve stanici Veleslavín.

I tady existovala podobná myšlenka tramvajové tratě již před 15 lety, i tady byla stavba zamítnuta kvůli obavám obyvatel z nadměrného hluku a zrušení parkovacích míst. Časy se ovšem mění, technologie se vyvíjejí, a při vhodném architektonickém řešení celého prostoru tramvaj v této oblasti nejen že není problémem, ale obslouží celou oblast daleko lépe než metro.


 

V oblasti Dlouhé Míle tramvaj navazuje na plánovaný terminál MHD a PID v návaznosti na modernizovanou a dvoukolejnou příměstskou železnici Praha - Letiště - Kladno, která bude pochopitelně využívaná i v městské dopravě.

Trať může být buď ukončena u terminálu Jih (tak je to zaneseno i v územním plánu), nebo vedena až na letiště Ruzyně, čímž by se zcela nahradily autobusy v této oblasti, jezdící v souběhu s tramvajemi, zejména linka 119. Problémem je ovšem podoba ukončení tratě na letišti, kde je dost komplikovaná situace.

NAHORU